top of page

5 mých oblíbených rigů k animaci - ZDARMA

Všechny zmíněné rigy jsou "zdarma" ke stažení (Maya). Napsala jsem to do uvozovek proto, protože některé stránky po vás budou chtít alespoň váš e-mail (ale stojí to za to :) ).

1. ULTIMATE BALL

Každý dobrý animátor určitě začínal studiem míčku, klasický "bouncing ball". Tento rig je ideálně připravený pro animátory, takže určitě doporučuji, než animovat s vlastně vytvořenou koulí. Vytvořila jsem i tutoriál, pro základní pohyb míčku. Navíc má 11 různých textur (fotbalový, basketbalový míč, apod. viz obrázek), takže si jde i líp představit jakou má míč váhu.

Untimate Ball rig

2. SQUIRRELS

Je postavička vytvořená nejúspěšnější online školou Animation Mentor. Je rozkošná a kulaťoučká. Doporučuju pro ty, kteří už jsou unavení z míčku a chtějí něco podobného ale zajívějšího. Ocas je skvělé cvičení na trénink overlapu.

(jedna má kamarádka tuto veverku přetexturovala, vyndala zuby a udělala z ní roztomilé zachumlané koťátko)

3. NORMAN

Norman  rig

Klasický základní rig postavičky, doporučuji všem začátečníkům. Ano, možná není nejkrásnější, ale nejlépe se s ním pracuje. Je obyčejný, ale důkladně připravený k animaci. Takže pokud se nechcete zabývat technickýma chybama jiných rigů a prostě se jen naučit animovat, tak Normana doporučuju. Navíc jeho vzhled jde samozřejmě poupravit, oblíct ho a podobně.

4. MERY

Mery, je super rig slečny. Kdo má rád klasický 3D filmy od Disney či Pixaru, tak tato postava vám k nim vizuálně hodně přiblíží. Oproti Normanovi je trochu už náročnější, takže pokud začínáte, nepoužívejte zbytečně všechny controlery, protože pak byste se do toho rychle zamotali.

Mery Rig download

5. MALCOM

Malcom je rig vytvořený jednou z nejlepších online školou na animaci AnimSchool. Je to postava s mnoha podobama, spousta oblečků, vlasů, vousů, apod. řadí se už taky mezi náročnější rigy kvůli vyššímu počtu controlerů. Znám pár studentů, kteří ho nejdříve nesnášeli a po nějaké době zápasení si ho oblíbili a už nechtěli měnit (což určitě taky není dobře, je dobré trénovat animaci na různých postavách).

S Malcomem doporučiju stáhnout i "AnimSchool Picker", úžasně usnadní animovat, jelikož všechny controlery jsou pod 2D tlačítkama, takže nemusíte složitě hledat v prostoru. AnimSchool Picker lze používat i na jiné postavičky, ale o tom spíše jindy.

Malcom rig

Podobných super rigů je spousty, chystám se připravit další seznam, tak dejte vědět, jestli máte zájem :)

Comentarios


  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
Další články
bottom of page