top of page

Můj milovaný TAW, The Animation Workshop

Návštěva číslo 2 - kurz 3D Charakterové animace

Je už tomu rok, co jsem vyrážela na své narozeniny do Dánska, podruhé a zase autem. Celkem to trvá tak 11 hodin, 1000 Km. Opět jsem to vzala přes Berlin, tam to je 4 hodiny, jedna noc u kamarádů a druhý den ráno vyrazila na cestu přes celé Německo a Dánsko, 7 hodin sama v autě. Ale do svého milovaného Viborgu jsem dorazila, než zašlo sluníčko, abych si stihla v klidu sehnat klíč k bydlení, potkat spolubydlící a vynosit všechny věci z auta. Díky možnosti vzít sebou auto, jsem vzala i plno nepotřebných věciček, který by si člověk s 1 kufrem do letadla určitě nevzal. Ale detaily tu rozepisovat je zbytečný. Pojďme se vrhnout na ANIMACI!!!

Ve třídě nás bylo 15 spolužáků. Zřejmě můžu říct, že jsem na ně měla štěstí, protože byli úžasní a asi hlavně kvůli nim byl můj zážitek z kurzu tak krásný. Obzvláště mě baví, jak jsme každý jiné národnosti, sice tam bylo dost Italů, ale i tak to bylo barvité. To samé učitelé, každý z jiného studia s jiným životním příběhem. Celkem jsme jich měli za těch 3,5 měsíce tak 7, každý úžasný. To je jeden z nejdůležitějších prvků kurzu, který při koukání na tutoriály on-line nezískáte. Kontakt a i třeba přátelství se špičkovýma animátorama z oboru ze studií jako je třeba Disney, pak koukáte na film v kině a hrdě koukáte na scény který dělal váš učitel. :)

Z materiálů co jsem na kurzu získala, knihy, poznámky a nahrané videa - stále z nich i po roce čerpám.

Ve třídě máte po celou dobu každé své místečko, počítač, tablet, blok, zrcátko, no všechno co je k animaci potřeba a může tam trávit kolik hodin chce! Každý jsme dostal kartu ke dveřím do školy a mohli jsme tam být i celou noc, někdy jsme pracovali a někdy jsme to využívali k promítání filmů. (Na fotce jsem zrovna zachytila soustředícího se kamaráda, kreslil si storyboard)

Skvělá součást TAW byl i "Chill out room", kde jsem se scházeli mimo počítač, hlavně vařili večeře, někdo i obědy a dokonce i snídaně, hráli playstation, koukali na filmy, měli párty, no prostě společenská místnost (na obrázku zrovna povídáme o filmech, kreslíme a pijeme pivo).

Pak jsme měli i možnost se zapojovat do školních akcí, tím nemluvím jenom o párty, ale samozřejmě o figuráním kreslení - 2x týdně, a tak 1x do 14 dnů přednášky profíků z oboru, od studentů školy po tvůrce úspěšných mobilních her, ilustrátorů ze slavných seriálů a animátorů z Pixaru a dalších podobných akcí. (fotka z hodiny herectví pro animátory)

O zážitcích z Dánska bych mohla psát do nekonečna, tak jestli máte nějaké otázky, tak se ptejte, ráda je zodpovím, nebo je o tom i napíšu něco delšího.

Tak teď už byste měli vědět kam jít studovat animaci!! Na kurzu jsem zatím byla prý já jako první Češka (ve škole se tam pohyboval nějaký Slovák a ještě jiná Česka, ale o nich jsem se dozvěděla až později a bohužel teda vůbec nepotkala). Tak jsem si říkala, že u nás infomace o této super škole moc rozšířená není, tak snad trochu se šířením pomůžu :)

Jinak pokud se bojíte, že škola je moc drahá, zkuste se přihlásit o stipendium, třeba budete mít štěstí jako já. Pokud budete potřebovat nějakou příležitostní práci, ve škole se vždycky něco najde, od pomáhání školníkovi, po pózování pro kreslení, nebo vození lidí na letiště (zdá se to jako drobné práce, ale platí dobře).

Zároveň se asi někteří bojíte vycestovat se svou angličtinou, no berte to takhle, rozhodně skvělá příležitost svou angličtinu zlepšit!!! Někteří tam anglicky mluvili opravdu hůř, ale lidi to tam respektujou a navíc se od těch lepších můžete naučit.

P.S. hned bych se do TAW vrátila, nejlepší dny mého života! (obr. výlet do Konadě)

Comments


  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
Další články
bottom of page